O společnosti

Z historie výroby

KANAFAS CZ s.r.o. je pokračovatelem tradice textilní výroby v Postřekově, regionu Chodska jejíž začátky sahají až do osmnáctého století. Naše výrobky vyvážíme do celého světa a jsou podrobovány náročným zkouškám například Textilním zkušebním ústavem v Brně. 

Základ výrobního programu tkalcovny tvoří výroba pestře tkaných bavlněných tkanin, které daly jméno celé společnosti tzv. kanafasu. Kromě metrového textilu ve vazbách plátnových, keprových, atlasových a jejich odvozenin vyrábíme také hotové výrobky ve svém stolním a ložním programu a další bytové doplňky.

Kanafas - látka pro bytový textil

Naše tkalcovna vyrábí pestře tkané bavlněné látky tzv. kanafas nepřetržitě od roku 1963. Látka "kanafas" splňuje všechna kritéria moderního bytového textilu. Kanafasové látky jsou oblíbené nejen jako dekorační látky, ale jsou využívány i jako potahové látky. 

Naše látky prodáváme jak formou metráže. Z naše látky jsou vhodné zejména  na povlečení, ložní přehozy, závěsy ložnicových oken, polštářky, ale i dětské zavinovačky. V stolním programu se látky používají na ubrusy, ubrousky, prostírky, naprony. Z kanafasových látek se vyrábí také doplňky jako jsou zástěry, chňapky, sedáky, relaxační polštářky, ale i kapsáře do dětských pokojíčků.

Vzhledem k tzv."české drahotě" jsme v současnosti přerušili činnost naší šicí dílny. Na našem e-shopu nabízíme je omezenou nabídku a to velmi žádané kanafasové povlečení a jako doplněk naše tradiční kanafasové utěrky.

Pokud se situace v oblasti cen bude stabilizovat určitě se k šití našich produktů vrátíme.

Tovarna a obchod-2125-1