Napsali o nás

Z historie výroby

KANAFAS CZ s.r.o. je pokračovatelem tradice textilní výroby v Postřekově, regionu Chodska jejíž začátky sahají až do osmnáctého století. Naše výrobky vyvážíme do celého světa a jsou podrobovány náročným zkouškám například Textilním zkušebním ústavem v Brně. 

Základ výrobního programu tkalcovny tvoří výroba pestře tkaných bavlněných tkanin, které daly jméno celé společnosti tzv. kanafasu. Kromě metrového textilu ve vazbách plátnových, keprových, atlasových a jejich odvozenin vyrábíme také hotové výrobky ve svém stolním a ložním programu a další bytové doplňky.

Kanafas - látka pro bytový textil

Naše tkalcovna vyrábí pestře tkané bavlněné látky tzv. kanafas nepřetržitě od roku 1963. Látka "kanafas" splňuje všechna kritéria moderního bytového textilu. Kanafasové látky jsou oblíbené nejen jako dekorační látky, ale jsou využívány i jako potahové látky. 

Naše látky prodáváme jak formou metráže, tak z našich látek šijeme v ložním programu zejména povlečení, ložní přehozy, závěsy ložnicových oken, polštářky, ale i dětské zavinovačky. V stolním programu šijeme ubrusy, ubrousky, prostírky, naprony a to jednotlivě i v sadách barevně sladěných v kolekcích dle přání zákazníka. Vyrábíme také doplňky jako jsou zástěry, chňapky, sedáky, relaxační polštářky, ale i kapsáře do dětských pokojíčků. 

Prodali kilometry kanafasu

Když vypukla epidemie koronaviru a v celé zemi chyběly roušky, lidé si je začali sami vyrábět. Postř...

Toulavá kamera

V Postřekově – Mlýnci pak bude tkát tradiční kanafas....

Staří tkalci

Od doby, kdy v téměř každé venkovské usedlosti klapal primitivní tkalcovský stav, podomácku se barvi...

V Postřekově tkají jako jedni z posledních kanafas

Mladá fronta dnes, Plzeňský dnes Postřekov (ČTK) 150 kilometrů tradičního lidového textilu ka...

Český kanafas znají i v Americe

Domažlický deník Domažlice – Andrea, Vendelín nebo třeba Zbyněk jsou názvy jednotlivých vzorů...

Rodný list kanafasu

PhDr. Běla Minaříková Chodsko, malebný kraj s bohatou a slavnou minulos...